yağ sökücü ürünlerin üretim esnasında kullanımı


Yağ sökücü ürünlerin metal preslerde Kullanımı.

Üretim esnasında metal preslerde yağ sökücü kullanımı nasıldır.

Metaller ham olarak sevk edilirken üzerlerinde koruyucu yağ tabakası bulunur. Bulunan koruyucu yağ tabakası metaller şekillendirilir iken makine yapımına hazırlanırken kesilme ve şekil verme zamanlarında ayrıca yağ kullanılır metalin daha kolay işlenebilmesi için son aşamaya gelinceye kadar her aşamada yağ vardır.Bu yağların makine son aşamaya geldiğinde boya yapılmadan önce temizlenmesi gerekmektedir.

Çünkü; Boyanın yağlı bir yüzeye tutunabilme ihtimali yoktur. Boya yağlı zemine tutunsa bile çok kısa sürede atacak ve boyalar kalkacaktır. makine sektörü için bir makinenin kalitesi iki şekilde ölçülür boya kalitesi ve motor ve sürücülerinin kalitesi ile ölçülür.

İş bu esnada metaller birleştirilriken veya birleştirilmeden önce boya aşamasına geldiğinde mutlaka yağ sökücü kullanımı gerektirir.

Yağ sökücü kullanmadan önce Burada dikkat edilmesi gereken husular şunlardır.

Madde 1 : yüzeyin incelenmesi yapılmalıdır ve aranacak parametreler öncelikle kullanılan metalin cinsi ve yüzey yapısı metalin tipi ve yüzey yapısına göre ürün seçilmelidir.

Örnekleyelim : Karşımızda bir apgant üretiliyor diyelim bu apgantın yapıldığı saçlar genelde kara saç dediğimiz oldukça kalındır.

Üretim esnasında ve soğutulma esnasından beri üzerinde belli oranda yağ vardır.

Bu yağ o kadar kalıplaşmıştırki canavar dedikleri alet ile bile çok zor temizlenir şimdi sıradan bir yağ sökücü kullandığınızda bu yağı önce söküyormuşsunuz gibi gelecektir akıtacaktır yerde siyah izi göreceksiniz mutlaka

Fakat ; zemine elinizi sürdüğünüzde elinizin simsiyah olduğunu göreceksiniz çünkü siz sadece üst tabaksını aldınız ve böyle yaklaşık 50 defa yağ sökücü ile yıkasanız emin olun hala siyahlık gelecektir. Şimdi siz ürün seçme aşamasında burada alkali ürün deneyeceksiniz sonuç aynı olacak yine siyahlık gelecek. Yağ sökücü Asidik ürün deneyeceksiniz çok güzel söktü zannedeceksiniz fakat boyayı attıktan 1 hafta sonra boya pul pul dökülecektir. Nedeni ise asidik bir ürün ile temizlediğinizde yağ tabakasını alamadağınız gibi yağı okside edip beyazlatacaksınız ve yağ elinize gelse bile okside olduğu için anlayamayacaksınız ve asit en alt tabakaya kadar işlemiş olduğundan siz standart kurulama yaparak boya atacaktır nötürleme ise 2 saat alacaktır ki kimse asiti nötürlemez isteseniz bile mümkün değil en alt tabakaya işlediği için nötürlenmesi ortalama 2 saat sürecektir bu nedenle makineyi boyayıp gönderseniz ortalam 1 yıl içerisinde boya namına kabarmayan yerinin kalmadığını göreceksini.

Yağ sökücü Solvent kullanımı intihar olur denemeyin bile yağı sökmeyi bırakın siyah saçta yağın yüzeye daha iyi yapışmasını sağlayacaksınızdır.

Asit kullanımı nötürlenecek ise yine zor kullanımı mümkün değildir sağlık şartları ve işçi sağlığı açısından.

Mutlaka çok iyi bir formülasyon gerekir formülasyon içeriğinde kostik kullandığınızda sökme efekti yine gerçekleşmez yağ aşırı alkalide kostik ve metal arasında absorbe olur.

Fosfat kullanımı mantıklıdır fakat formülasyonda stpp ktpp gibi fosfatlar olmamalıdır.

Dikkat ederseniz basit bir siyağ saçın temizliğinde kullanacağımız yağ sökücü üründen bahsediyoruz.

Şimdi soruyorsunuz farkındayım ne kullanacağız diye işte buda sizin sektör bilginize formül bilginize ve üretiminize doğru orantılı gerçekleştirilen bir çalışmadır. Endüstriyel bakım ve koruma kimyasalları çok basit ama bir o kadarda zor bir sektördür. İşin zorluğu bir makinenin boyasının atmasının bir firmayı nasıl zor durumlara sokacağını bir düşünün.

Metal üretiminde kullanılan yağ sökücü çeşitleri ;

Alkali yağ sökücü ; Ph 7 nin üzerinde olan yağ sökücülere verilen genel addır.

Yağ ve karbon sökücü ;Ph 7 ve üzeri olabildiği gibi Ph nötr olan karbon sökücülerde mevcuttur içerik yüksek oranda kostik veya solvent içerir.

Asidik yağ sökücü ; Adından da anlaşılacağı gibi Ph seviyesi 5 ve altı olarak 1 ph alara varan oranları mümkündür

Metal yüzey hazırlayıcı ; 3 işlemi aynı anda yapar ( formülasyonu çok önemlidir) yağ sökücü, pas sökücü, fosfat kaplayıcı bir aradadır.

Temizlik tineri ; Çok hızlı yanıcı ve uçucu oldukça tehlikelidir bu ürün kullanıcıları tehlikeli madde de çalıştıları için ssk pirimleri yüksek ödenir.

Metal yağ sökücü solventler ; türevleri mevcuttur. klorlu solventler, tinerler, gibi bir çok grup bu isim altında satılmaktadır. Temini çok kolay atması çok zordur. Atıkların bertarafını sağlayamayan firmalara çok ciddi cezalar verilmektedir. Yani Solventi aldığınız ve atığını lisanslı kuruluşa verdiğinizi kanıtlamak zorundasınız cezalar çok ciddi boyutta kg 1 ton atık cezası ; 80000.00 tl civarlarında.

İşlem sonrası son kontrolde kullanılan yağ sökücü parlatıcı ; Boyaya zarar vermeyen ve içerisinde bir miktar cila bulunan özel parlatıcılı yağ sökücüdür en önemli özelliği içerisindeki cila standart cila olmamalıdır. Özel boya cilası olmalıdır kullandığınız boyanın markasına göre parlatıcı yapılması daha uygundur.
Konsantre yağ sökücü ; Su ile seyreltilebilen yağ sökücü anlamına gelir standart yağ sökücüdür.
Konsantre katran ve yağ sökücü ; solvent katkılı veya yüksek oranda kostik katkılıdır boyalı yüzeylerde kullanılmasını önermeyiz. solvent veya kostik katkılı olmayan katran sökücülerde vardır fakat fiyatları düşünüldüğü gibi şu an sektörde alabileceklerinizin nerdeyse 10 katıdır. Şu an ürünümüz fransaya satılmaktadır ve Konsantre katran ve yağ sökücü ürünün fiyatı fıransada 85.00 eurodur. Yani kısaca fiyat bazında bakıldığında Kostik solvent veya silikat kullanmadan türkiye şartlarına göre yağ sökücü yapımı mümkün değildir. Silikat ile üretim yaptığını söyleyen herkes için problem aynıdır sistemlerinde yinede kostik kullanırlar çünkü; silikatın formülsayonu zordur üretim esnasında belli süreçlerden geçmesi gerekir ve silikat çeşitlerine göre üretim formülasyonunda silikatı soğuk suda parçalamak isterseniz silikat çok aşırı sert ve boyaya zarar veren bir ürün haline gelir. Sıcak üründe formülasyon yaparsanız 45 derecnin üzerinde 44,6 (derecenin altında silikat ani parçalanır ve işletmeler ve formüllerde mutlaka belli miktar kostik vardır nedeni silikat parçalandığında yerini alabilsin diyedir.
sadece silikattan ürün üretmek mümkün değild,r çünkü silikat oldukça korozif bir üründür bu nedenle fosfonatlar ile yumuşatılmalı ve katyonik yüzey aktifler ile desteklenmelidirler ve daha sonra yağ sökücü olarak kullanmalıdırlar.
Konsantre metal üzeri yağ sökücü ; konsantre yağ sökücü ile mantığı aynıdır.
Parça yıkama solventi : solvent türevlerinde güvenli gruptam kullanan kullanıcılar için sorun yoktur, fakat güvenli gruptan kullanmayan onaylı msds i olmadan ürün satan ve kullana için risk hep vardır. nedeni yukarıdaki solventleri( sellozik tiner, sentetik tiner, hegzan, toluen, xylen, klorlu solventler) gibi çok sayılabilecek görünmeyen kanserojen ürün vardır adı güvenli içini biliyormusunuz. Bu nedenle ricamız onaylı msds ini isteyiniz yağ sökücü olarak aldığınız ürünün.

Su bazlı yağ sökücü ; su ile seyreltilebilen yağ sökücüdür, klasik yağ sökücü. çeşitleri mümkündür kostik katkılı, fosfat katkılı, silikat katkılı, solvent katkılı, hatta doğalı bile var.

Yağ sökücde kullanılan kostik ile ilgili kısa bir not kostik cilt temasında tahriş edicidir fakat göze gelirse uygun göz duşu ile yıkanmaz ise körlüğe yol açabilir.
yağ sökücüde silikat kullanımı uygun formülasyon üretimi ciddi oranda zordur ve formülasyon yapıldığında üretim esnasında donma çökme yanında işletmeler için ciddi riskler teşkil eder.
Yağ sökücü alkol ve solvent kullanımı ile ilgili makaleyi okuyunuz.
umarım faydalı olmuştur.

yağ sökücü Metal ve Pres baskı yapanlar için yağ çözücü kullanımı

yağ sökücü Metal ve Pres baskı yapanlar için yağ çözücü kullanımı.

Metal şekillendirmede kullanılan yağ türevleri değişmektedir. Bu yağlar hayvansal yağlar ve mekanik yağlar olarak ikiye ayrılırlar.

Hayvansal yağlar için yağ çözücü metallerin üretimden sonra sevki esnasında metallerin üzerine sürülürler, pas ve korozyona karşı metalin mukavemetini artırmak ve uzun zorlu bir yolculukta metalin gideceği adrese sağlam ve görüntüsü korozyon ile bozulmamış olarak gitmesini sağlar işlenmemiş yağ sınıfındadırlar. yagcozucu Bu yağların temizliği en zor olanıdır. Çünkü üretim esnasında herhangi bir kural yoktur ve bu kuralsızlık üretilen yağların yağ asitlerindeki oranlarındaki değişkenlik ve yağın yapısal değişikleri belirsiz olduğundan çözücüsü genelde deneme yanılma yöntemi ile bulunur. yagsokucu İşlenmemiş yağların avantajı her türlü koşula göre doğal ortamlarındaki kadar dayanıklıdır.

Diğer yag sokucu türevimiz ise işlenmiş ve katıkılı yağlar ve temizliğinde yağ sökücü ürünler.

Bu grup yağlar belli bir amaç için üretilmiştir.

Dişli yağı, zincir yağı, kesme yağı, kalıp yağı, Koruyucu yağ, çekme yağı, sürtünme önleyici yağ, metal işleme yağı, hadde yağı, gibi birçok

Türevi vardır. Bunlar  atık yağ temizleyici, yanık yağ temizleyici, karbonlaşmış yağ temizleyici veya boyaya zarar vermeyen yağ temizleyiciler grupları ile çözülmelidir en kolay ve etkili yöntemi budur.

Ürüne göre zemine göre yağ sökücü yüzeye göre kullanılacak alana göre, kullanım şekline göre yağ temizleyici seçilmeli ve önerilmelidir…
Yağ sökücüler kullanılan ürün yelpazesi oldukça geniştir ürünlerin sistematik olarak sisteme göre belirlenmesi tamamen sektör deneyimi ve uzmanlık istemektedir.
Her yağ sökücü ürünün kullanım alanı ve yeri uzman kişiler tarafından belirlenmelidir.

Use of metal presses and degreaser products.

What is the use of metal degreaser during production presses.

Has a protective layer of fat on them is being shipped as raw metals. While metals are formed in the protective layer of fat in times of machine construction as well as oil used in preparing the cutting and shaping metal to be processed more easily at every stage until the final stage when the final stages of machine oil vardır.Bu oil must be cleaned before painting.

Because an oily surface of the paint is not likely tutunabilme. Paint and paint-fat ground will take a very short time, even WILL tutunsa. The quality of a machine is measured in two ways for the sector of machinery and engines, and paint quality is measured by the quality of drivers.

Business at this time when the stage of metals must be painted before being assembled in birleştirilriken or require the use of degreaser.

Proposed specialties here are to be considered before using the oil remover.

Article 1: Examination of the surface and search parameters should be used primarily metal and the metal surface structure and surface structure according to type of product chosen.

Examples: let us stands a apgant produced what we call the apgantın where hairs are usually considerably thicker black hair.

A certain amount of fat on cooling during manufacturing has been in movement.

This oil is very difficult, even with the tool they call it the monster kalıplaşmıştırki cleaned up now that the ordinary use of a degreaser, such as oil will be cleaned up before you do you will see traces of the oil will flow into the black places

However, the ground will see that black hands because your hands While you drive, and so you only have received about 50 times the upper tabaksını make sure she washes with degreaser will still blackness. Now the product selection stage, where you will experience the same result will still be alkaline product with a black future. Zannedeceksiniz dismantled a very good product, you will experience acidic degreaser, but poured the paint flake paint after laying the first week. The reason is clear with an acidic product such as oil films alamadağınız beyazlatacaksınız butter and oil in your hand, even if that oxidize and because it is oxidized and the acid will not know until the bottom layer by drying paint will take işlemiş nötürleme that the 2 hours you will receive a standard that no one can Even if you want nötürlemez acid The bottom layer is not so committed will take approximately 2 hours to neutralize the machine on behalf of paint blistering paint within 1 year after you submit the average kalmadığını You’ll see the place.

Solvent degreaser would be suicide to use leave black hair do not even try unplugging oil adhere better to the surface of the oil not be right.

But the difficulty is not possible to use acid nötürlenecek health conditions and health of workers.

Content of the formulation must have a very good formulation will not occur again corrosive effect when you use too much oil for removal of alkali-caustic and is absorbed by the metal.

Phosphates, such as, but not be reasonable to use the formulation stpp ktpp Phosphate.

Notice that we use a simple cleaning degreaser product siyağ talking about the hair.

Now I know what you are asking here I will use your knowledge and your production pruning formula in your sector, your information is a study carried out in direct proportion. Chemicals, industrial maintenance and protection in a sector that is very simple but so difficult. How to paint a company’s dropping of the difficulty of the work of a machine will sort of kick consider difficult situations.

Metal degreaser used in the production of varieties;

Alkaline degreaser, degreaser which is the general name given above pH 7.

Oil and carbon remover, pH 7 and above can be carbon neutral pH, such as highly caustic or solvent removers contain content available.

Acidic degreaser, such as the name suggests, the level of Ph ratios of up to five and six as a possible 1 ph alara

Preparing the metal surface; 3 makes the process at the same time (very important in the formulation), oil remover, rust remover, phosphate coatings together.

Cleaning thinner, too fast, this product is very dangerous, flammable and volatile hazardous substance users have tried the high premium paid for the SSK.

Metal degreaser solvents are derivatives. chlorinated solvents, paint thinners, many groups, such as are sold under this name. Supply is very difficult to very easy to take. Are very serious penalties for companies who can dispose of waste. So to prove that you have to Solvent organization licensed waste received, and a very serious penalties penalty kg 1 ton of waste; 80000.00 vicinity of tl.

After the procedure, the oil used at the final polish remover, paint a little in that does not harm the special gloss lacquer finish in the most important feature of the standard polish remover should not be fat. Gloss finish paint must be done using a special dye is more suitable depending on the brand.
Concentrated degreaser, dilutable with water means that the standard oil remover degreaser.
Concentrated, tar and grease remover, solvent cement, or painted surfaces do not recommend use highly caustic temper. There is not blended caustic solvent or tar remover, but prices alabileceklerinizin like it is now almost 10 times higher than in the sector. Currently our products are sold to France, and tar and grease remover Concentrate fıransada 85.00 euro price of the product. So a brief look at a price of caustic solvent degreaser made under the terms of the silicate is not possible to use the turkey. Problem is the same for everyone who is doing the production of silicate systems still use a caustic because it is difficult formülsayonu silicate and silicate during production must go through certain processes in the formulation according to the kind of production you want to break in cold water, silicate silicate, a product so that it becomes too hard and damage the paint. If you make a 45 degree hot on the product formulation, 44.6 (degrees below a certain amount of silicate, caustic suddenly broken down and there is definitely reason for businesses and silicate formulas breaks down so she can get the location.
silicate was not only possible to produce the product, because the silicate is very corrosive thus a product with a feathered phosphonates, and cationic surfactants, and then supplemented with fat remover as interference.
Concentrated degreaser over metal concentrate is the same logic with degreaser.
Parts washer solvent: solvent safe group for users of derivatives, there is no problem, but the band does not use a safe product approved without msds i always have a risk for selling and using. The reason the above solvents (sellozik thinner, synthetic thinner, hexane, toluene, xylem, chlorinated solvents) to secure as you know the name of a product are considered carcinogenic invisible. Approved our request and as a degreaser msds ask for this reason that the product is received.

Water-based degreaser, dilutable with water, oil remover, degreaser classic. possible types of caustic additives doped phosphate, silicate, additives, solvent, additive, or even have a natural wrist.

A brief note on the oil with caustic lye used sökücde skin contact may cause irritation, but if the eye can lead to blindness if proper eye shower and wash.
silicate formulation suitable for use in the production of oil remover formulation is made considerably difficult and serious risks for businesses near the time of production constitutes the freezing precipitation.
Please read the article on the use of alcohol and solvent degreaser.
I hope that has been useful.

Metal and oil degreaser solvent usage for those printing presses

Metal and oil degreaser solvent usage for those printing presses.

Changing oil derivatives are used to shape metal. Animal fats and oils, these oils are divided into mechanical.

After the solvent metal production during the shipment of oil to animal fats are driven on metals, metal against rust and corrosion resistance and long arduous journey to improve the image of a robust and corrosion of metal with a pristine destination address provides the raw oil of the class to attend. yagcozucu of these fats is the most difficult cleaning. There are no rules, because during production, and oil produced in this anomaly is uncertain structural changes in fatty acid and fat solvent variation in rates is usually found with trial and error method. The advantage of raw oils according to any conditions yagsokucu resistant to natural habitat.

Other oils and cleaning degreaser degreaser türevimiz katıkılı processed and the products.

This group of oils designed for a specific purpose.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: